Doğum Günümüz Kutlu Olsun

Doğum Günümüz Kutlu Olsun için yorumlar kapalı 18

“Değerli dostlar bu gün çok önemli bir gün.
Günümüz aydınlığa açık, karanlığa kapalı bir Türkiye’nin kuruluşu için hayırlı olsun.
Bu gün Türk siyaset hayatına lider oligarşisinin çöktüğü gün olarak, tekelci bir anlayışa dayanan liderlik anlayışının yerine kolektif aklın temsilcisi olan bir anlayışın yerleştiği gün olarak geçecek.
Bu gün Türk siyaset tarihine parti içi demokrasi geleneğinin yalnızca bir kuru temenni olarak değil aynı zamanda bir zihniyet değişikliği ve zorlayıcı tüzük kuralları biçiminde egemen olduğu gün olarak geçecek.
Bu gün Türk siyasi tarihinde her yönüyle şeffaf seçmenin sorgulamasına ve denetimine açık yepyeni bir siyasi örgütlenme modelinin kurulduğu gün olarak geçecek.
Kutlu olsun ve bu günden sonra Türkiye’miz de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”

Kurucu Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın bu sözleriyle 14 Ağustos 2001 tarihinde Türk Siyasi tarihinin kötü gidişatını bu sözleriyle sonlandırmış ve AK Partimizin temellerini atmıştır. AK Partimiz iktidarıyla millet iradesi ülke yönetiminde kendine yer edinmiştir. 2002, 2007, 2011, 2015 genel seçimleri 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimleriyle başarısını her defasında katlayarak artıran partimiz; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir başarı ile milli iradeyi 16 yıldır canla başla korumaktadır. Bu duygu ve düşüncelerimle AK Parti’mizin bir mensubu olmaktan büyük gurur ve onur duyduğumu belirtiyor, daha çok çalışarak ülkemizi daha da güçlü yarınlara taşıyacağımızı özellikle belirtmek istiyorum.

Nice yıllara AK Parti, nice yıllara ailem.

 

Orhan DELİGÖZ

 AK Parti Erzurum Milletvekili